Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Chcesz kupić lampę solną? Wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a nieraz kupujemy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są ładne i bez trudu dobierzemy je do wystroju wnętrza, gdyż występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma brył solnych o takich samych kształtach i wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im różnorodne formy, przykładowo kuli bądź piramidy.

Co jest powodem popularności lamp solnych?

Dużo ludzi sądzi, że lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli wytwarzania anionów, które równoważą te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest łagodne i uspokajające, dlatego zaleca się nabycie ich osobom cierpiącym na brak snu lub stres, gdyż przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich też pojemniczki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii oraz dekoracji domów.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]