Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś poczekać dwie doby, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych problemów.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]