Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Planując wystrój wnętrza, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb lokatorów. Produkuje się je z PCV, płyt pilśniowych, jak również z listw drewnianych. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, aczkolwiek doskonale sprawdzają się również na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się wciąż dość rzadko, ale większa część z nas na pewno kojarzy je z telewizji lub kina, bowiem tego rodzaju okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Australii czy Afryce Południowej.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają wnętrzom nadzwyczaj ciekawy wygląd

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale się prezentują, mają one również zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy dobrze komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo wytworny wygląd, zatem podwyższają wartość posesji. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż nachylenie lameli shuttersów jest ustawiane bez stosowania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotnych zwierzaków, które przerwać sterczące żyłki, uznają z pewnością za kolejny atut.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]