Postaw na styl i jakość – o drewnianych meblach ogrodowych

Znajdź meble ogrodowe drewniane.

Meble, które ustawiamy w mieszkaniu muszą być wygodne, mocne oraz ładne. Natomiast zupełnie odmiennie postrzegamy meble do ogrodu. Na polskich działkach i w ogródkach dominują krzesełka oraz stoły z plastiku lub metalu. Tymczasem nic tak świetnie nie komponuje się z intensywną zielenią natury jak wytrzymałe drewniane meble ogrodowe.

Drewniane meble ogrodowe, w które warto mieć

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią przed domem zalecamy urządzić ją tak, żeby w letnie miesiące dało się komfortowo relaksować się a także spożywać posiłki na powietrzu. Niezastąpionym wyposażeniem ogrodu czy działki jest wobec tego komplet ogrodowy – stosunkowo duży stół razem z kompletem krzeseł w liczbie wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich przyszłych gości. Jeśli ogród jest na tyle duży, iż biegnie przez niego kilka dróżek albo wykonany w nim został zakamarek z sadzawką, warto rozważyć ustawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przysiąść bądź nawet się położyć i cieszyć się otaczającą nas przyrodą. Jednakże nawet kiedy brakuje miejsca na rozstawienie sporego kompletu ogrodowego, warto znaleźć przestrzeń na dwa-trzy drewniane leżaki ogrodowe, które w razie konieczności można rozłożyć, żeby zażyć kąpieli słonecznej.

Drewniane zestawy ogrodowe – ekologiczna opcja wyposażenia działki

Meble z drewna są bardzo wytrzymałe, a zarazem rewelacyjnie wyglądają postawione pośród zieleni, jak i jako meble tarasowe bądź balkonowe. Drewno zaznacza rustykalny charakter przestrzeni, ale nie świadczy to o tym, że meble ogrodowe z drewna muszą być sztampowe i nudne. Drewno pozwala na znaczną kastomizację. Meble da się pomalować na różne barwy pasujące do danej wizji przestrzeni. Łatwo też uwydatnić ich naturalność – należy jedynie użyć stosownej bejcy. W odróżnieniu do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane meble ogrodowe będą służyć przez lata, pod warunkiem, że ich właściciel będzie pamiętał o ich starannej pielęgnacji. Jeżeli meble będą regularnie impregnowane oraz olejowane według zaleceń producenta, wilgoć czy chłód będą mieć nikły wpływ na ich niszczenie. I co na pewno najważniejsze dla ludzi dbających o naturę – meble drewniane są najbardziej eko rozwiązaniem, jeśli idzie o urządzenie ogrodu. Nawet jeśli po czasie nadejdzie czas, żeby je wyrzucić, jest to odpad, który łatwo się rozkłada, a zatem o nikłym szkodliwym oddziaływaniu na otoczenie.

Lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]